Es sāku apgūt Jēlas universitātes studiju kursu: 1. diena

Covid-19 ir mainījis mūsu visu dzīves un manējā nav izņēmums. Pilnīgi viss manā dzīvē apstājās un es attapos sēžot mājās, un nezinot vairs ko iesākt savā dzīvē. Man iestājas pilnīga apātija. Ja es nevaru darīt neko no tā, ko līdz šim biju darījusi, tad kam es vispār vairs esmu vajadzīga? Kāda vairs ir manas dzīves jēga? Iespējams, kā īstais palīdzības glābiņš, manā redzeslokā uzpeldēja kāds Bussines Insider raksts par to, ka viena no pasaules prestižākajām universitātēm – Jēlas univerisitāte ir publiskojusi tiešsaistē savu vispopulārāko un pieprasītāko studiju kursu: “The Science of Well-Being”. Divu domu nav – es pieteicos šim kursam.

Kāpēc es izlēmu pieteikties?

Noteikti daudziem nav noslēpums, ka iepriekšejais gads man ir bijis totāls haoss. Es pazudu savās problēmās un ilgi cīnījos ar iekšējiem dēmoniem, lai visu pārmaiņu procesā neraudzītos uz sevi, kā uz neveiksminieci. Man vienmēr ir bijusi tendence vairāk koncentrēties uz negatīvo nekā pozitīvo. Atskatoties uz pagājušo gadu tieši šajā mirklī – es tomēr esmu sasodīts malacis! Tik daudz paveicu un sasniedzu, ka neizprotami šķiet, kāpēc es vispār uz sevi jebkad raudzījos, kā uz neveiksminieci? Bet tā nu tas ir, ka mans prāts ir mans lielākais lāsts, kurš mani nereti attur no sasniegumiem un laimes sajūtas. Turklāt, šajā pašizolācijas periodā labākais, ko es varu darīt ir ieguldīt sevī, šajā gadījumā, savās zināšanās. Kā arī, nenoliedzami, visai kārdinoša ir sajūta, ka pēc kursa pabeigšanas draugiem varēšu palepoties, ka esmu vismaz jebkādā veidā pietuvojusies studiju procesam vienā no prestižākajām augstākās izglītības iestādēm. Tāds sīkums vien ir, bet tāpat patīkami!

Kam domāts šis kurss?

Lai cik salkani tas neizklausītos, lekciju mērķis ir studentus izglītot par laimes būtību un ar praktiskiem paņēmieniem uzlabot šo studentu dzīves kvalitāti. Kādam tas varētu šķist bezjēdzīgi, bet ir iemesls, kāpēc šis kurss ir kļuvis par populārāko studiju kursu pasaulē un vispieprasītāko Jēlas universitātē. Kas tad ir laime? Laime ir emocionāls stāvoklis, kuru var izjust ikviens. Nav būtiski ar ko tu nodarbojies, kur tu dzīvo, vai kāds ir tavs statuss, ikviens vēlās justies laimīgs, ikviens vēlās uzlabot savu dzīves kvalitāti. Tas ir universāls temats, kurš būs noderīgs ikvienam, jo tieši studiju procesā tu sāc apzināties savas personības stiprās puses un iemācies, kā tās praktiski pielietot.

Studiju 1. nedēļa

Ievadlekcijas video noskatīšanās man prasīja vien nieka 30 minūtes. Nekas daudz tajos netika pateikts, taču prātā palika lektores teiktais: “Apzināties problēmu nav puse no darba, tas ir vien mazs solis uz progresu. Patiesie darba augļi slēpjas sevis pārvarēšanā, mainot savus paradumus un uzvedību”. Tāds ir arī mans 1. uzdevums. Man ir jāapzinās savas personības stiprās puses un katru dienu, nedēļas garumā, ir jāpilda uzdevumi, kuri atbilst manām top 4 personības iezīmēm. Tā teikt, jāsāk mainīt savus paradumus un dienas rituālus. Tas varētu šķist maz, bet tie ir 4 uzdevumi, kuri man jāveic katru dienu veselas nedēļas garumā. Viss studiju process ir veidots tā, lai tas mazāk koncentrētos uz teoriju un zināšanu nostiprināšanu, un vairāk uz praktisko darbu. Jo kā jau minēju – problēmas apzināšanās ir tikai niecīgs solis uz progresu, svarīgāks ir ieguldītais darbs. Ja nu dikti vēlies, tad vari papildus lasīt izglītojošos materiālus, bet tie šajā studiju procesā nav obligāti.

Kādi ir mani uzdevumi?

Es aizpildīju vairākus testus, kuri noteica manu dzīves kvalitāti un laimes sajūtu pirms kursa uzsākšanas. Tātad: mana šā brīža dzīves kvalitāte kopumā ir 7,04, kas dalot pa kategorijām izskatās šādi:

  • Pozitīvas emocijas -6,67
  • Iesaistīšanās – 7,67
  • Attiecības – 8,33
  • Jēga -6,67
  • Sasniegumi – 6
  • Veselība – 6,67
  • Negatīvas emocijas – 6

Savukārt laimes sajūta tika novērtēta ar 3 no 5, kursa beigās man šie testi būs jāatkārto, lai redzētu vai mana laimes sajūta un dzīves kvalitāte ir augusi pēc kursa pabeigšanas.

Testā par personības stiprajām pusēm manas top 4 stiprās puses ir – ziņkārība, perspektīva, taisnīgums un mīlestība pret mācīšanos. Ko tas nozīmē? Kā persona es tiecos izzināt gan jaunas lietas, gan gūt jaunu pieredzi. Es spēju saskatīt lietas īstajā gaismā, respektīvi savā priekšā redzu nevis tikai mežu, bet gan kokus, sūnas, meža zvērus un katru sīkāko detaļu, kas nozīmē, ka arī jebkurās dzīves grūtībās es spēju saskatīt īsto lietu būtību, tādējādi vienmēr zinu pareizo izeju vai atbildi. Es esmu taisnīga, visus vērtēšu līdzvērtīgi, iestāšos par neaizsargātas sociālās grupas tiesībām un empātiski spēšu ielikt sevi cita kurpēs, respektīvi, šis viss apraksts vēsta par to, ka esmu persona, kas sīki iedziļinās lietu būtībā un mana dzīves jēga principā ir palīdzēt arī pārējiem šīs lietas izprast un apzināties tādā pašā līmenī. Jebšu, tas rezumē iemeslu kāpēc oriģināli sāku rakstīt blogu, pat ja tie mani sākotnējie mērķi nevienmēr saskan ar izpildījumu. Un tieši šī bloga posta rakstīšana saskan ar maniem šīs nedēļas uzdevumiem.

Kā persona, kura spēj saskatīt lielo bildi (perspektīvas īpašība), man ir jāspēj mācīt un kļūt par mentoru citiem, tāpēc, ceru, ka šis blogs kādam kalpos par iedvesmas avotu arī sevi izglītot šajā pandēmijas periodā.

Kā persona, kura ir ziņkārīga, man katru dienu ir sevi jāizglīto par jauno un nezināmu.

Kā persona, kura mīl mācīties, man katru dienu ir jāiziet no savas komforta zonas un jāapgūst kas jauns.

Kā persona, kura ir taisnīga, man ir jāaizstāv vājākos vai jāatbalsta tos, kuriem atbaslts ir nepieciešams.

Pagaidām esmu sarakstījusi 3 lapas ar punktiem, kas atbilst katrai īpašībai, nav man pilnīgi viss jāizdara, bet varu izvēlēties katru dienu, kuru no punktiem vēlos realizēt. Tā kā šis process man ir tik pat jauns un nezināms, cik jums, vēlos jūs ņemt līdzi šajā piedzīvojumā un dalīties pieredzē, lai kopīgi varam vērot, vai šis lekciju kurss spēs mani mainīt.

Turklāt, es tam pieeju dikti nopietni, ne velti mana stiprā puse ir mīlesība pret mācībām, jo lekciju, kuru varētu apgūt pusotras stundas laikā, es studēju vairāk kā 3 stundas, kamēr biju droša, ka esmu gatava visu nedēļu eksperimentēt un mainīt savus paradumus.

Tas šajā bloga postā arī viss! Tiekamies nākamnedēļ, kur izklāstīšu, kā man veicās ar 1. nedēļas uzdevumu izpildi! 🙂

One Comment on “Es sāku apgūt Jēlas universitātes studiju kursu: 1. diena”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *