Kāpēc tu jūties nelaimīga savās attiecībās

Priekšnojauta ir tik pat spēcīga kā bailes, taču priekšnojautu mēs izvēlamies biežāk ignorēt, attiecinot to uz attiecību veidošanu. Pirms ar mums notiek kas slikts, mēs bieži izjūtam bailes. Nevajadzētu iet tajā tumšajā šķērsielā. Nevajadzētu ļaut, lai svešinieks mani aizved mājās. Tās ir bailes, kurās mēs prognozējam sliktā iznākuma varbūtību, taču kolīdz tas nonāk saskarsmē ar attiecībām un otru personu, visas prognozes no sava prāta atslēdzam.

Tevi kaitina, ka otrā pusīte lieto daudz alkohola, taču, kad iepazināties, zināji, ka viņš mīl iedzert ar draugiem. Tevi kaitina, ka otrā pusīte nemitīgi flirtē ar citām sievietēm, taču iepazīstoties jau zināji, ka viņš ir “babņiks” un nenopietns pret attiecībām. Tie ir tikai daži no piemēriem, kur mēs atslēdzam savu priekšnojautu, sastopoties ar otru personu.

Nereti prieks par to, ka otra persona izrāda par mums interesi, ņem virsroku pār veselo saprātu. Tu iztēlojies savā priekšā ideālo vīrieti: izskatīgs, inteliģents, zinātkārs, tici visam viņa teiktajam par to kāpēc iepriekšējās attiecības nav izdevušās. Sievietes pirms manis nevarēja viņu inteliģenti apmierināt. Sievietes pirms manis nenovērtēja viņu kā pienākas. Vai es viņam būšu gana laba? Jau šajā mirklī tu esi iemīlējusi iedomu tēlu, atsakoties redzēt visas citas lietas.

Arī es tam esmu gājusi cauri un lieliski zinu, ko nozīmē ienīst savu partneri par to, ka viņš neatbilst maniem standartiem, kurus es biju atslēgusi jau iepazīšanās laikā. Es izveidoju attiecības ar vīrieti, kurš nevēlējās iegūt augstāko izglītību, strādāja par niecīgu atalgojumu un dzīvoja pie mammas. Tajā mirklī es noticēju, ka viņa mērķis ir izvākties, uzlabot darba vidi, lai pelnītu vairāk, augt un attīstīties. Kad pēc gada es manu tikai centienus izēst mammu no savas dzīvesvietas un pārdot ģimenes māju, lai par to iegādātos dzīvesvietu sev un mammai, es sāku šo personu netieši ienīst, jo man likās, ka viņš ir man melojis par savām ambīcijām, kaut patiesībā es tikai atsacījos klausīties savā priekšnojautā. Jau pašā iepazīšanās sākumā uz maniem jautājumiem par nākotni, viņš atbildēja izvairīgi, jo jutās ērti tur, kur jau atradās, savukārt es savā prātā strukturēju neesošu fantāzijas valstību. Visa attiecību struktūra sāka sastāvēt no veltiem centieniem viņu iedvesmot iet mācīties un savu dzīvi dzīvot citādāk.  Tajā mirklī, es klusībā vēl cerēju, ka spēšu personu izmainīt.

Nekad neceri, ka spēsi kādu mainīt. Mirklī, kad esi piekritusi veidot attiecības ar šo personu, tu esi piekritusi arī pieņemt viņa mīnusus, ja ar šiem mīnusiem nespēj sadzīvot, tad aizej! Visa lielā problēma ir tāda, ka neesi sastapusi sev īsto, esi ignorējusi būtiskas lietas jau pašā sākumā. Tici man, šis pats cilvēks varētu sēdēt tev priekšā, turot rokās plakātu, kur rakstīts: “Es notērēšu visu savu algu azartspēlēs un ievilkšu arī tevi savos parādos!”, bet tu aizvien atradīsi iemeslu, kāpēc šīs lietas attaisnot. Visa galvenā esence ir tajā, ka neesi sastapusi sev īsto un tur nav nekas glābjams, lai arī kā centīsies. Ja akli cerēsi glābt neizdevušās attiecības, tevi sāks kaitināt visi papildus sīkumi, kā krākšana, veids, kā viņš ēd utt.  Ja nejūties laimīga un apmierināta ar savu partneri, tad nepaliec šajās attiecībās, neceri, ka viss maģiski mainīsies!

Ieslēdz savu priekšnojautu arī mirkļos, kad rodas izdevība atjaunot attiecības ar savu bijušo. Tendenciozi šādos mirkļos mēs visbiežāk atceramies tikai tos skaistos un jaukos momentus, un mērķtiecīgi ignorējam visus iemeslus, kāpēc nolēmām šīs attiecības pārtraukt pirmajā reizē. Ja šie iemesli tev šķiet grūti pārvarami arī šobrīd, tad nemaz nemeties glābt jau sen zaudēto! Cilvēki nemainīsies, lai arī cik akli tu to vēlētos, tā vietā aiztaupi sev liekas sirdssāpes un mocīšanos, atstājot pagātni tur kur tai ir jābūt.

Attiecību veidošana ir nopietns solis, kuru laikā tev ir iespēja izprast, cik piemērots vai nepiemērots tev ir otra persona. Neļauj, lai prieks par to, ka kāds izrāda tev interesi, aizmiglo tavu veselo saprātu. Vai no tās intereses būs jēga, ja ilgākā laika posmā jutīsies nelaimīga? Nebūt nē! Nesteidzies un palēnam iepazīsti savu otro pusīti.

Featured photo: Elite daily

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *